Bakan Akar: Terör örgütünün sözde yönetimi panik içinde…

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, yıl boyunca 200’den fazla operasyonla 3 bin 646 teröristin etkisiz hâle getirildiğini belirterek “Böylece 24 Temmuz 2015’ten bugüne etkisiz hâle getirilen toplam terörist sayısı 30 bin 416 oldu” dedi. Akar, “Korku dağları sardı. İstihbarat raporlarında da görüyoruz. Terör örgütünün sözde yönetimi büyük panik içinde, iki gece aynı yerde yatamıyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Akar: Terör örgütünün sözde yönetimi panik içinde…
Yayınlama: 30.12.2020
Düzenleme: 30.12.2020 07:16
1
A+
A-

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ile Bakan Yardımcılarının da katılımıyla video telekonferans yöntemi ile dün yıl sonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda; Afganistan, Katar, Somali, Bosna Hersek ve Kosova ile birlikte Libya Görev Grubu Komutanı, NATO Karargâhındaki Türk Askerî Temsil Heyeti Başkanı, KKTC’deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı’nın yanı sıra Muharip Hava Kuvveti ve Donanma komutanları devam eden faaliyetler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi verdi, bir yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetlerin değerlendirmesini yaptı.

Bakan Akar: Terör örgütünün sözde yönetimi panik içinde... İki gece aynı yerde yatamıyorlar

Toplantıda, savunma ve güvenlik konularına ilişin değerlendirmelerde bulunan Bakan Akar, terörle mücadelede yıl boyunca sağlanan başarıyı da açıkladı. Terör örgütünün 83 milyon ve ülke hudutları için tehdit oluşturduğunu ifade eden Bakan Akar, “Terör örgütü PKK’yı Irak’ın kuzeyinden başlayarak bitirmeye kararlıyız. Çalışmalarımızı aynı azim ve kararlılıkla sürdürerek milletimizi bu terör belasından kurtaracağız” diye konuştu. Şehitleri ve gazileri minnetle yâd eden Bakan Akar, şunları söyledi:

“Yurt içinde ve sınır ötesinde toplam 200’den fazla operasyon gerçekleştirdik. Yapılan başarılı operasyonlar sonucu yurt içi ve sınır ötesinde toplam 3 bin 646 terörist etkisiz hâle getirildi. Etkisiz hâle getirilen teröristlerin arasında örgütün sözde lider kadrosundan elebaşları da var. Böylece 24 Temmuz 2015’te teröristle mücadelede başlayan yeni süreçte bugüne kadar etkisiz hâle getirilen toplam terörist sayısı 30 bin 416 oldu.”

Yıl boyunca yapılan operasyonlarda terör örgütü tarafından kullanılan mevzi, sığınak ve barınakların imha edildiğini belirten Bakan Akar, “Yurt içinde, sınır ötesinde teröristlerin ne kadar inleri, mağarası varsa bunlar tahrip edildi, edilmeye devam ediyor” diye konuştu.

Bakan Akar, operasyonların etkin ve kesintisiz olarak devam ettiğini belirterek, “Teröristlere önemli darbe vuruldu, vurulmaya devam ediyor. Bu konuda kararlıyız. Artan bir tempo ve şiddetle aralıksız taarruzi ruhla terörle mücadelemiz devam edecek. Geldiğimiz nokta çok kritik. Bunu istihbarat raporlarında da görüyoruz. Terör örgütünün sözde yönetimi büyük panik içinde olduklarını, iki gece aynı yerde yatamadıklarını, korkunun dağları sardığını, TSK’nın nefesini enselerinde hissettiklerini görüyoruz, takip ediyoruz. En son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek” ifadelerini kullandı. (AA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.