Bakan Bak, gençler ve sporcularla Anıtkabir’i ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençler ve sporcular ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

Bakan Bak, gençler ve sporcularla Anıtkabir’i ziyaret etti
Yayınlama: 19.05.2024
1
A+
A-

Bakan Bak, 81 il, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile Azerbaycan’dan gelen gençler ve sporcularla Anıtkabir’i ziyaret etti. Bak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koyduktan sonra saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Bak, öğrenciler ve sporcularla fotoğraf çektirdikten sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

‘EMANETİNİZE SADAKAT VE VEFA İLE SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Bakan Bak, deftere şunları yazdı:

“Türk gençliğine armağan ettiğiniz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle gençlerimizle beraber manevi huzurunuzdayız. Milli Mücadele’nin meşalesini yakmanızın üzerinden tam 105 yıl geçti. Tarihin akışını değiştiren o meşale, bugün Türk milletinin ve gençliğinin ruhunda aynı heyecan, umut ve inançla yanıyor.

Gençlerimiz, kendilerine emanet edilen canımızdan aziz bu vatanı aydınlık yarınlara taşımak için tüm gücüyle çalışırken; biz de onları, her gün gelişen, güçlü imkanlarla destekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında da aşkla yılmadan çalışarak ülkemizi ve bayrağımızı her alanda yüceltmeye devam edeceğiz. Eğitimde, bilimde, sanatta, sporda dünyaya iz bırakan, yol açan, öncülük eden gençlerimizle omuz omuza vererek; emanetinize sadakat ve vefa ile sahip çıkacağız.

Dün olduğu gibi bugün de Türkiye’nin en büyük gücü, gençliği; gençliğin en büyük gücü ve ilham kaynağı ise köklerinden gelen inanç ve kararlılıktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle zatıalinizi ve milletin istiklali, istikbali yolunda canla başla mücadele etmiş tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad olsun.”

VATANDAŞLAR, ANITKABİR’E AKIN ETTİ

Anıtkabir, Bak’ın katıldığı törenin ardından halkın ziyaretine açıldı. Yurdun dört bir yanından gelenler, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Anıtkabir’e akın etti. Anıtkabir avlusunu dolduranlar, hatıra fotoğrafı çektirip, 19 Mayıs’ı kutladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.