Bakan Göktaş, Cenevre’de Türklerle bir araya geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İsviçre’nin Cenevre kentinde Türklerle bir araya geldi.

Bakan Göktaş, Cenevre’de Türklerle bir araya geldi
Yayınlama: 10.12.2023
4
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Birleşmiş Milletler “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 75’inci Yıl Dönümü Bağlamında Ailenin Korunması: Sözden Eyleme” Yüksek Düzeyli Yan Etkinlik kapsamında İsviçre’nin Cenevre kentine geldi. Cenevre Havalimanı’nda, Türkiye’nin BM Nezdindeki Daimi Temsilcisi Güven Begeç, Türkiye’nin Dünya Ticaret Örgütü Nezdinde Daimi Temsilcisi Alpaslan Acarsoy ve İsviçreli yetkililer tarafından karşılanan Bakan Göktaş, daha sonra Türkiye’nin Cenevre Başkonsolosluğu’na geçti.

Başkonsolos İpek Zeytinoğlu Özkan’dan çalışmalara ilişkin bilgi alan Göktaş, İsviçre’ye ilk yerleşen Türklerden Hatice Öztürk, Erol Şeker ve Sami Özkan’ın yanı sıra kentteki Türk toplumu temsilcileriyle de bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek sözlerine başlayan Göktaş, “Avrupalı Türklerden” biri olarak Cenevre’deki Türklerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“Ben de sizlerin bir kızıyım”

Her göçün bir hikaye barındırdığına vurgu yapan Bakan Göktaş, “Önemli olan yaşadığımız yerde kendi kimliğimizi muhafaza ederek bulunduğumuz çevreye uyum içinde hayatınızı sürdürmek. Ben sizleri görünce kendi hikayemi görüyorum. Ben de sizlerin bir kızıyım. Sizlerle bir arada olmaktan da hem gurur hem mutluluk duyuyorum” dedi.

“Zürih’te de bir aile ataşeliği açmayı planlıyoruz”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak yurt dışında aile ataşelikleri açtıklarını ifade eden Göktaş, “Zürih’te de bir aile ataşeliği açmayı planlıyoruz. Sunduğumuz sosyal hizmet modellerini buradaki vatandaşlarımıza da aktaracağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra toplantıya katılanların taleplerini dinleyen ve sorularını yanıtlayan Göktaş, “Asrın felaketi” 6 Şubat depremlerinin ardından gösterdikleri destekten dolayı İsviçre’deki Türklere teşekkürlerini iletti.
Başkonsolos Özkan ise konuşmasında, Başkonsolosluk’ta ilk defa bir “Bakan-vatandaş toplantısı” düzenlendiğine vurgu yaparak, Bakan Göktaş’ı ağırlamaktan duydukları gururu dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.