BBC’nin Türk muhabiri ülkesini kötülemek istedi: Kendi rezil oldu

Dünyaca ünlü İngiliz televizyonu BBC’nin Türk muhabiri Zeynep Erdim, resmi Twitter hesabından Türkiye’yi kötülemek isterken rezil oldu. Türkiye’nin koronavirüs yoğunluk haritası erişime açıldı haberine, ”Ancak TC kimlik numarası, baba adı gibi bilgileri devlete vermeden haritaya ulaşılamıyor.” şeklinde yorum yapan Erdim, sosyal medyada alay konusu oldu.

BBC’nin Türk muhabiri ülkesini kötülemek istedi: Kendi rezil oldu
Yayınlama: 30.04.2020
1
A+
A-

Daha önce defalarca Türkiye aleyhine algı operasyonu yapan dünyaca ünlü İngiliz televizyonu BBC ve muhabirleri yine saçmaladı. BBC’nin Türk muhabiri Zeynep Erdim, resmi hesabından öyle bir paylaşım yaptı ki görenler hem güldü hem tepki gösterdi.

BBC MUHABİRİ KENDİNİ REZİL ETTİ

Türkiye’nin koronavirüs yoğunluk haritası erişime açıldı haberine, ”Ancak TC kimlik numarası, baba adı gibi bilgileri devlete vermeden haritaya ulaşılamıyor.” şeklinde yorum yapan Erdim, sosyal medyada alay konusu oldu.

VATANDAŞLAR DALGA GEÇTİ

Yüzlerce vatandaş bu yorum sonrasında BBC muhabiri Zeynep Erdim ile dalga geçerek paylaşımın altını yorumlarla oldurdu. İşte o yorumlar:

DAHA ÖNCE DE OPERASYON ÇEKMİŞLERDİ

İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC de Türkiye üzerinden algı operasyonu yapmaya çalışmıştı.

BBC'den skandal algı operasyonu

Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun eşi Sophie Gregoire Trudeau’nun, koronavirüs testi pozitif çıktı haberini, canlı anlatım sayfasından okurlarına aktaran BBC, Türk taraftarların bulunduğu bir stadyumun fotoğrafını kullanarak skandala imza atmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.