Diyanet Başkanı Ali Erbaş’tan İslamofobi açıklaması!

İslamofobi tehlikesine dikkat çeken Erbaş, tüm Müslümanların bu durumun kirli yüzünü ifşa etmek için çalışması gerektiğini vurguladı.

Diyanet Başkanı Ali Erbaş’tan İslamofobi açıklaması!
Yayınlama: 23.05.2021
1
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslamofobi konusunda önemli mesajlar verdi.

Erbaş, sosyal medya hesaplarından, salı günü başlayacak “1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu”na ilişkin video paylaştı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş videoda, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) öncülüğünde Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT, Erciyes Üniversitesi ve Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA) iş birliğiyle Ankara’da düzenlenecek sempozyumun önemine dikkat çekti.

“İslam düşmanlığıdır”
İslamofobi’nin, İslam’ı ve Müslümanları korku ve tehdit unsuru gibi göstermeye çalışan karanlık bir proje olduğunu belirten Erbaş, “İslamofobi, bir insanlık suçudur, akıl tutulmasıdır. İçinde ırkçılık barındıran bir İslam düşmanlığıdır.” ifadelerini kullandı.

“Tüm müslümanlar İslamofobinin kirli yüzünü ifşa etmeli” 
Erbaş, tüm Müslümanların İslamofobi endüstrisinin kirli yüzünü ifşa etmek ve İslam’ın rahmet ilkelerini insanlığın her bir ferdine ulaştırmak için çalışması gerektiğini vurgulayarak, 25-26 Mayıs’ta düzenlenecek Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu’nun hayırlara vesile olmasını diledi. (İnternethaber)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.