Erdoğan, CHP’li belediyelerin ‘Zekat’ ve ‘Hastane’ skandalını eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. CHP’li belediyelerin koronavirüs salgının önlemek amacıyla alınan önlemler doğrultusunda yapmış oldukları skandal uygulamalara ve vatandaşlardan zekat parası istemelerine Erdoğan’dan çok sert yanıt geldi.

Erdoğan, CHP’li belediyelerin ‘Zekat’ ve ‘Hastane’ skandalını eleştirdi
Yayınlama: 20.04.2020
2
A+
A-

CHP’li belediyelerin koronavirüs salgınını körükleyecek uygulamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert tepki gösterdi. Erdoğan ayrıca zekat konusunda da açıklamalarda bulundu.

HALKA HİZMET DEĞİL ŞOV YAPMAKTADIRLAR

Başarılı netice alabilmek için uygulamanın her il, ilçe, mahalle düzeyinde bu anlayışla yürütülmesi şarttır. CHP’li belediyeler Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, valiliği, kaymakamlığı hiçe sayarak yardım toplamaya, ekmek dağıtmaya, hastane kurmaya kalkışıyorlar. Asli işlerini yürütmeyen CHP’li belediyelerin salgınla mücadele kurallarını hiçe sayarak halka hizmet değil şov yapmaktadırlar. Adana, İstanbul, Mersin belediyelerinin hafta sonu sokak kısıtlamasında sergiledikleri tavrın başka izahı yoktur.

Mersin’de CHP’li büyükşehir belediyesi şov yaparken aynı partinin Yenişehir ve Mezitli belediyeleri valilikle işbirliği halinde faaliyet yürütmüştür. Bu tür teşebbüsler geçmişte FETÖ ve PKK gibi örgütler tarafından denenmiştir.

Salgın sebebiyle sağlık sisteminin çökmesini, kamu güvenliğinin zaafa uğramasını, halkın sokağa dökülmesine bekleyenler umdukları olmamıştır.

STANDLARI SAHRA HASTANESİ DİYE YUTTURMAYA KALKTILAR

Şimdi de maalesef salgın hastalıkla mücadele için alınan tedbirleri sabote etmeye çalışıyorlar. İtalya, İspanya, Amerika gibi ülkemizin ciddi kayıplar verenlerin arasına girmesini istiyorlardı. Biz şehir hastanelerini anlatırken onlar fuar merkezlerini panellerle bölerek içindeki standları sahra hastanesi diye yutturmaya kalktılar.

Foyaları ortaya çıkınca ‘biz şehir hastanelerini hiç eleştirmedik’ diye yalana sığındılar. Halbuki şehir hastanelerine yıllarca demediklerini bırakmamışlardı.

ZEKAT TOPLAMA YARIŞINA GİRDİLER! MÜRACAAT İÇİN TEK YER VARDIR

Biz vatandaşlarımıza nakit yardımı yaparken hukukumuza ve inancımıza aykırı şekilde zekat toplama yarışına düştüler. Bu noktada müracaat edilecek tek yer vardır. Diyanet İşleri Başkanlığı’na sorarsanız zekatı kimler toplar, kimler toplayamaz onlar size gerekli cevabı verir.
***
Bu kurallar çerçevesinde ikna yöntemiyle bu gayretlerimizi sürdürüyoruz. Onlar toplu taşıma seferlerini hesapsızca azaltarak halkımızı mağdur ettiler. Herşeyi birbirine karıştıranlar, hükümetin aldığı tedbirleri beceriksizce örtmeye kalktılar.

Biz yeni infaz düzenlemesi yaparken onlar ‘tecavüzcüler serbest kalacak’ yalanıyla ortalığı bulandırmaya kalktılar. Belediye bakanlığı, valiliği, kaymakamlığı yok sayarak kendi başına iş yapmaya kalkarsa karşısında devleti, hukuku bulur. Sorun ekmek dağıtmak değil. Bunu şehirdeki diğer faaliyetlerle programsız, izinsiz şekilde yapmaktır. Sorun herhangi bir konuda farklı düşünmek, konuşmak, hareket etmek değil yalan söylemektir, iftira atmaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.