Erdoğan’dan İmamoğlu’na sert tepki: Bu İstanbul’a ihanettir

AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Şimdi utanmadan sıkılmadan bana mektup gönderiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kayıtları orada tutuluyor. Hani İBB’de personel fazlası vardı, israf vardı. Belediyenin borcunu 23,5 milyar liradan 61 milyar liraya çıkardılar. Anlaşılan o ki 2024’e kadar borç 100 milyar liraya kadar yaklaşacaktır. Bu ihanettir. Yaptıkları hiç bir iş yok.” dedi. Yeni ekonomi modeliyle ilgili de konuşan Erdoğan, “Faiz, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Bu çarkı bozacak, milleti asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na sert tepki: Bu İstanbul’a ihanettir
Yayınlama: 26.12.2021
3
A+
A-

AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Şimdi utanmadan sıkılmadan bana mektup gönderiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kayıtları orada tutuluyor. Hani İBB’de personel fazlası vardı, israf vardı. Belediyenin borcunu 23,5 milyar liradan 61 milyar liraya çıkardılar. Anlaşılan o ki 2024’e kadar borç 100 milyar liraya kadar yaklaşacaktır. Bu ihanettir. Yaptıkları hiç bir iş yok.” dedi. Yeni ekonomi modeliyle ilgili de konuşan Erdoğan, “Faiz, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Bu çarkı bozacak, milleti asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.
İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
Değerli dava arkadaşlarım, başımızın tacı sevgili hanım kardeşlerim, gözümüzün nuru kıymetli gençler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. AK Parti saflarında mücadele eden, emek veren herkesi tebrik ediyorum.

İSTANBUL ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

İstanbul’u sevmek demek, koskoca bir coğrafyayı sevmek demektir. Her rengiyle her inancıyla tüm insanlığı sevmek demektir. İstanbul medeniyetimizde ve tarihimizde önemli bir yere sahip. Bu kadar sevilen bir yere hizmet etmek şerefli bir iştir. İstanbul’a hizmet etmek demek 3 kıta 7 iklimi aynı çınarın altında toplayan ecdada hizmettir.

YENİ BİR ŞAHLANIŞ MÜCADELESİ

İstanbul’un fethi bizim için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Ayasofya’nın yeniden cami olarak açılması bizim için çok kıymetlidir. Zulüm 1453’te başladı diyenlere karşı bu toprakları ebedi vatanımız olduğunu gösterme mücadelesi veriyoruz. Verdiğimiz mücadele milletimiz her alanda geri bırakarak medeniyeti ortadan kaldırmak isteyenlere karşı yeni bir şahlanış mücadelesidir. Verdiğimiz mücadele, mankurtlaştırılmaya çalışılan gençlerimize 2053 vizyonumuzu emanet etme mücadelesidir. Şu anda bu salonda 3 bini aşkın kardeşim var. Davası olmayanın sevdası olmaz, sevdası olmayanın öfkesi olmaz. Bazen öfkeli gözüküyorsak, tek sebebi sevdamızdır, tek sebebi davamızdır.

DAVANIN VEFAKAR, CEFAKAR, AZİMLİ ERLERİ

Her dönemde bu kutlu davanın vefakar, cefakar, azimli erleri olmuştur. AK Parti’yi kurduğumuzda teşkilatlarımızı bu dava erlerinin gayretiyle oluşturduk. AK Parti’nin inşasında, yaşatılmasında emeği geçen kardeşlerimizin öyle hikayeleri var ki bunlar bile omuzlarımızdaki yükün ağırlığını göstermeye yeter. Geçtiğimiz günlerde bir şehrimizde kadın kolları ilçe başkanı olan hanımefendi kardeşimiz teşkilat toplantısından ayrılıyor. Bir saat içinde geri dönüp işine devam ediyor. İlçe başkanımız, hanımefendinin 4 aylık evladı olduğunu, arada çocuğunu emzirmek için 24 km uzaktaki evine gidip hemen geri geldiğini anlatıyor. İstanbul’da da benzer pek çok hikaye var. Bu da insanları kendi canlarından bile önce gördükleri bir davadır. Bu davada bezginliğe, kibre, nobranlığa ve ihanete yer olmaz.

ASİYE’MİZ PARAMPARÇA EDİLİR HALE GELDİ

Buradan 39 belediyemize sesleniyorum. Hayvan barınaklarını ihmal etmeyin. İşte dün Gaziantep’te o yavru Asiye, pitbull köpekleriyle nasıl oynuyordu… Asiye’miz paramparça edilir hale geldi. Aradık Ömer Bey’i, ambulans uçakla Antalya’ya gönderdik. Tedavisi orada yapılıyor. Biz buyuz, böyle olmaya da devam edeceğiz. Görüldüğü gibi siyaset toplumun her alanında kucaklamayı gerektiren bir uğraştır. Başkaları şöyle davranıyor, böyle yapıyor olabilir… Biz her bir insanımızın gönlünü kazanmakla mükellefiz.

AK PARTİ’NİN İCRAATLARINI SAYMAYA GÜNLER YETMEZ

İlk günden beri AK Parti’yi kuran ve iktidara getiren millettir diyoruz. Bizim bu millete sadece teşekkür, şükran değil, 15 Temmuz’daki gibi can borcumuz var. Bu millet için ne yapsak, ne hizmet etsek, hangi başarıyı sersek azdır. Arnavutköy’de tarihi bir kışlayı hastaneye çevirdik mi çevirdik. Yine Başakşehir Çam Sakura Hastanesi’ni yaptık. Biz her yerde bu millete yakışanı yaptık, yapmaya devam ediyoruz. AK Parti’nin icraatlerini saymaya kalkarsak saatler değil günler yetmez. Şu anda 81 ilimizde üniversite var. İşte bu Erdemliler Hareketi’nin en önemli başarısıdır. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda bu adımları attık.

BU ÇARKI BOZACAK, MİLLETİ HEDEFLERİNE ULAŞTIRACAĞIZ

Yeni ekonomi programımızı bu güçlü altyapının üzerinde inşa ettiğimizi vurgulamalıyız. Son yıllarda artan siyasi kaos çıkarma denemelerinin, FETÖ ihanet çetesi ile ülkemizi ele geçirme oyunlarının Türkiye’yi bu hedeflerinden uzaklaştırma gayesi taşıdığını tekrar tekrar anlatmalıyız. Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Biz bu çarkı da inşallah bozacak ve milletimi asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız. Büyük ve güçlü Türkiye’nin hızla inşasından rahatsız olanların ülkemizi iç siyasette istikrarsızlığa sürüklemek için yaptıkları fütursuz adımları ortaya koymalıyız.

GERÇEKLER YÜZÜNE TOKAT GİBİ ÇARPIYOR

CHP Genel Başkanı geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’da belediyeleri kendilerine vermeleri halinde çiftçilere elektriği bedava kullandıracakları sözünü verdi. Elektriğin belediyelerin görev alanında olmamasına rağmen neymiş Şanlıurfa’daki taşlık araziye enerji üretim sistemi kuracakmış, elektriği çiftçiye bedava verecekmiş. Bay Kemal, Millet İttifakı olarak siz daha cumhurbaşkanı adayını bile belirlemediniz. Adana’da niye yapmadınız diyenlere yeteri kadar taşlık arazi olmadığını söylemiş. Her bir megavat güneş enerjisi üretimi için 15 dönüm arazi gerekiyor Bay Kemal. Türkiye’nin 3’te 2’sinin 99 yıllık cumhuriyet tarihi boyunca kurabildiği kurulu enerji gücü ne kadar? 150 bin megavat. Bu zat Şanlıurfa’nın taşlı tarlalarında 99 yıllık birikimizi 1.5 kat fazla enerji üretiminden bahsediyor. Ne kadarlık yatırım gerekiyor. Tam 125 milyon dolar gerekiyor. Adana topraklarının yarısı tarıma uygun olmayan taşlıka raziymiş. Aynı uygulamayı orada yapmasında hiç bir mahsur yokmuş. Yalanı rakamlarla söyleyince hesap kitap devreye giriyor. Gerçekler gelip yüzüne tokat gibi çarpıyor.

BUNUN ADI İSTANBUL’A İHANETTİR

Mahalli seçimler öncesi kazandıkları belediyelerde tek bir kişinin işinden çıkarılmayacağına dair namus sözü verdiğini hatırlıyorsunuz. Bu namus sözü de diğer vaatleri gibi yalan oldu. Bir hesaba göre 13 bin 500, bir hesaba göre 15 bin kişiyi işten çıkarıp aralarında terörle iltisaklı kişilerin de olduğu 45 bin kişiyi işe aldılar. Şimdi utanmadan sıkılmadan bana mektup gönderiyor, böyle bir şey yok diye. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kayıtları orada tutuluyor. Hani İBB’de personel fazlası vardı, israf vardı. Belediyenin borcunu 23,5 milyar liradan 61 milyar liraya çıkardılar. Anlaşılan o ki 2024’e kadar borç 100 milyar liraya kadar yaklaşacaktır. Bunun adı İstanbul’a, İstanbulluya, Türkiye’ye ihanettir. Devam eden işleri bile yürütemiyorlar. İstanbul halkına yalan söylüyorlar. Önümüzdeki seçimde halk tüm yalanlarını yüzlerine vuracak. İstanbul 2023 seçimlerinde de AK Parti’nin lokomotifliğini yapacaktır. Karşımızdakiler her seçimde olduğundan daha büyük bir kinle 2023’e hazırlanıyor. Bizim de bu tabloya uygun şekilde hazırlığımızı yapmamız gerekiyor.

KAYNAK: MİLLİYET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.