Erdoğan’dan Tabipler Birliğine Turkovac tepkisi: Siz ne sahtekarsınız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tabipler Birliği’nin Turkovac aşısıyla ilgili yaptığı skandal açıklamalara, “Siz ne sahtekar ne yalancısınız” sözleriyle tepki gösterdi.

Erdoğan’dan Tabipler Birliğine Turkovac tepkisi: Siz ne sahtekarsınız!
Yayınlama: 09.01.2022
2
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tabipler Birliği’nin Turkovac aşısıyla ilgili yaptığı skandal açıklamalara, “Siz ne sahtekar ne yalancısınız” sözleriyle tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman-Konya Hızlı Tren Hattı, TOKİ 736 Konut, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği fakülteleri ve yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları:

TABİPLER BİRLİĞİ’NE TURKOVAC TEPKİSİ

İnsanımızın refah düzeyini Cumhuriyet tarihimizin en yüksek seviyesine getirdik. Ak Parti öncesi Türkiye’yi bugünkü Türkiye’nin mukayesesini yapan herkes bu gerçekleri görecektir. Kabul edecektir, takdir edecektir. Nankörleri koy bir kenara.

Tabipler Birliği var. Bunlar ne kadar yalancı yahu. Adamlar diyor ki böyle bir şey yok. Yahu siz ne sahtekarsınız, ne yalancısınız.

Madem biliyorsunuz da Tabipler Birliği olarak bugüne kadar bir eseriniz var mı?

Ama yapana da hem taş koydunuz. Sahtekarlar! Biz Şehir hastanelerini yaptık.

Siz Tabipler Birliği olarak Bay Kemal dönemindeki SSK’ya hiç ses çıkarmadınız. Bunlarda utanma yok.

Siz bakmayın eski Türkiye özlemcilerinin çıkardıkları gürültüye. Eski Türkiye’yi en iyi onlar biliyor. Milletimiz ülkenin kaderini onlara teslim etmedi etmeyecektir. Varsın millet huzursuzluğa kapılsın yeter ki bunların gemileri yürüsün amaçları bu.

Böyle bir muhalefet ve siyaset anlayışı hala var. Yalansa yalan dolansa dolan hepsi bunlarda. Bunların Tabipler Birliği var. Bunlar ne kadar yalancı, ne kadar cambazcı. Erciyes Üniversitesi büyük bir kadroyla TURKOVAC aşısını üretiyor icat ediyor. Adamlar diyor ki böyle bir şey yok. Ya siz ne sahtekarsınız ne yalancısınız.

‘SEYAHAT SÜRESİ  2 SAAT 20 DAKİKAYA DÜŞECEK’

  • 4 yılı aşkın aranın ardından tekrar Karaman’da olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Toplu açılış törenini gerçekleştiriyoruz. Allah’ıma hamdolsun… Karaman bu ne muhteşem güzellik. Konya’dan Karaman’a 40 dakikada, Ankara’dan Karaman’a 2 saat 40 dakikada, İstanbul’dan Karaman’a 5 saat 45 dakikada gelinecek. Hız bizim konforumuz olacak. Hattın kalan kısımları tamamlandığında Konya, Karaman, Adana arasındaki trenle seyahat süresi 2 saat 20 dakikaya düşecek.

 

  • 1 milyar 390 milyon lira bedelinde. 102 kilometrelik Konya-Karaman hızlı tren hattımızın ülkemize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye’nin Osmanlı’dan kalan ve Cumhuriyetin ilk dönemlerinde inşa edilen demiryolları sonraki yıllarda ihmal edilmişti.

 

  • Hükümete geldiğimizde 10 bin 959 km devraldığımız mevcut hatların tamamını sıfırdan yapılmışçasına yeniledik. Ülkemizde daha önceden olmayan hızlı tren hatları inşa ederek toplam demiryolu ağımızı 13 bin 22 kilometreye çıkardık. Gelirken Allah’a hamd ettim ya Rab bu ne güzel bu ne konfor bir zamanlar Batı’da yüksek hızlı trenlere binerdik, derdik ki bize de bunları yapmayı nasip eyle. Rabbim nasip eyledi.

MERSİN-ADANA-OSMANİYE VE ANTEP

Tamamladığımız 2368 km yeni demiryolu hattına ilaveler yapıyoruz. Mersin-Adana-Osmaniye üzerinden Antep’e uzanacak demiryolu hattımız etap etap inşa ediliyor. Pek çok hızlı ve yüksek hızlı tren çalışmalarımız sürüyor. Ülkemizi demir ağlarla örmeye devam ediyoruz.

Çeşitli yatırımların açılışlarını da yapıyoruz. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri’nin resmi açılışlarını da gerçekleştiriyoruz. Karaman Adalet Sarayı’nın, huzur evlerinin, spor salonlarının, taşkın koruma yatırımlarının, sağlık kompleksimizin açılışlarını da gerçekleştiriyoruz.

Kaynak: haber7.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.