Fahrettin Altun’dan önemli açıklamalar!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından koronavirüs gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Fahrettin Altun’dan önemli açıklamalar!
Yayınlama: 25.04.2020
0
A+
A-

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde; 

“Devletimizin gerekli bütün tıbbi malzemelerin üretilmesi için ortaya koyduğu seferberlik meyvelerini veriyor. “Sahra” adlı milli solunum cihazımızın seri üretimine çok yakında başlayacağız. Türkiye’nin dışardan tıbbi malzeme tedarik etme ihtiyacı duymamasını sağlamakta kararlıyız. 

Dünya genelinde 54 ülkeye test kiti, eldiven ve maske gibi tıbbi malzeme gönderdik. Türkiye bu zorlu zamanda insani sorumlulukla birçok ülkeye ve müttefikine destek oluyor. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 ile mücadele kapsamında bir yandan tek tek ülkelere yardım etme girişimlerine bir yandan da ortak bir müdahale oluşturulmasına yönelik küresel girişimlere öncülük ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın koronavirüs diplomasisi kapsamında yaptığı son görüşmelerden bazıları Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile gerçekleşti. Görüşmelerde mevcut kriz ve salgın sonrası dönemde atılacak adımlar ele alındı. 

176 milyon liralık ilave bir yardım paketiyle vatandaşlarımıza Ramazan ayında da destek olmaya devam ediyoruz. Bütün vatandaşlarımıza, sevdikleriyle görüşebilmeleri için ilave 1 GB internet tanınacak. 

Dünyadaki bütün Müslümanlara güvenli, sağlıklı ve mutlu bir Ramazan ayı diliyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimiz bilmelidir ki Türkiye her zaman onların yanındadır. Ramazan ayının sonu itibarıyla normalleşme sürecine girmeyi planlarken, Ramazan Bayramını daha iyileşmiş ve sağlıklı bir dünyada kutlamayı umuyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.