Fotoğrafları yayınlandı: Öldüğü söylenen Kim Jong-un gübre fabrikası açtı

Günlerdir dünya basınında geniş yer bulan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un öldüğü söylentileri hız kazanmışken Kuzey Kore Devlet Haber Ajansı Yonhap, Jung-un’un hayatta olduğunu iddia ederek gübre fabrikası açtığı fotoğrafları paylaştı. Ancak herhangi bir video paylaşılmadı.

Fotoğrafları yayınlandı: Öldüğü söylenen Kim Jong-un gübre fabrikası açtı
Yayınlama: 02.05.2020
1
A+
A-

Dünya basının birkaç gündür en önemli gündem maddelerinden biri olan Kim Jong-un’un hayatta olup olmadığı meselesine Kuzey Kore Devlet Haber Ajansı yeni bir iddiayla karşılık verdi.

GÜBRE FABRİKASININ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIĞI İDDİA EDİLDİ

Kuzey Kore Devlet Haber Ajansı Yonhap, Kim Jong-un’un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önünde görüldüğünü bildirdi. Ancak herhangi bir video yayınlanmadı.

Yonhap’ın haberine göre; Kuzey Kore’nin 36 yaşındaki lideri KimJong-un, ülkede kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle Suncheon şehrinde düzenlenen fosfat gübre fabrikasının açılış törenine katıldı. Kim’in açılış töreninde kurdele kestiğini belirtilen haberde, halkın Kim’i sevinç gösterileriyle karşıladığı ifade edildi. Kim Jong-un, açılış törenine katılarak hakkındaki iddiaları yalanlamış oldu. Kim Jong-un en son 11 Nisan’da, başkanlığı ettiği İşçi Partisi toplantısında görülmüştü.

“AŞIRI ALKOL VE ÇALIŞMA NEDENİYLE SAĞLIK AÇISINDAN SORUNLAR YAŞIYOR”

Öte yandan, İngiliz medyasının yayınladığı bir Güney Kore kaynaklı istihbarat raporuna göre; son iki haftadır hakkında “öldüğü” yönünde haberler çıkan Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un’un stres ve alkol nedeniyle sağlık sorunları yaşadığı iddia edilmişti.

TRUMP’TAN İLGİNÇ AÇIKLAMA

ABD Başkanı Donald Trump da Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında iddialara ilişkin, “Bu konuda bir fikrim var ama size şu an söyleyemem. Onun iyi olmasını diliyorum. Çok da uzak olmayan bir gelecekte, Kim’den bir haber alabiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.