Giresun Dereli’de yeni yapıların inşasında sona doğru

İnşa çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı ilçede teslimatlar temmuz sonu, ağustos ayı başı itibarıyla yapılacak.

Giresun Dereli’de yeni yapıların inşasında sona doğru
Yayınlama: 23.05.2021
2
A+
A-

Giresun’da geçen yıl yaşanan sel felaketinde Dereli ilçesi büyük zarar görmüştü.

Yaraların sarılması için hemen harekete geçilirken, bu kapsamda afetzedeler için inşa edilen konut ve iş yerlerinin yapımında son aşamaya gelindi.

YENİ DERELİ PROJESİ

İlçede 22 Ağustos 2020’de meydana gelen sel afetinin ardından alınan kararla yıkımı gerçekleştirilen iş yerleri ve konutların bulunduğu alanda uygulanmaya başlanan ve ticari üniteler, konutlar, kamu binaları, regülasyon ile gezinti alanlarından oluşan “Yeni Dereli Projesi” sürüyor.

Afetzedeler için Sütlüce Mahallesi’nde inşa edilen 142 konut da büyük oranda tamamlandı. Çevre düzenleme ve bazı çalışmaların tamamlanmasıyla proje, kısa süre sonra tamamlanmış olacak.

KONUTLARIN VATANDAŞLARA TESLİM EDİLECEĞİ TARİH

Dereli Kaymakamı Murat Atıcı, selden en çok etkilenen nokta olan ilçe merkezinde 71 konut ve 82 dükkanın inşasının devam ettiğini söyledi.

Buradaki inşaat çalışmalarının gerçekleşme oranının yüzde 80’e ulaştığını belirten Atıcı, temmuz sonu, ağustos ayı başı itibarıyla hak sahiplerinin konut ve dükkanları teslim alacağını aktardı.

Atıcı, TOKİ tarafından Sütlüce Mahalle’sinde yapılan 142 konutun da son aşamada olduğunu ifade ederek, “Sadece ince işçiliği ve çevre düzenlemesi kaldı. İnşallah vatandaşlarımıza teslim edilecek.” dedi.

Giresun Dereli de yeni yapıların inşasında sona doğru #2

KÖPRÜ GELECEK AY ULAŞIMA AÇILACAK

TOKİ tarafından köydeki evleri zarar gören vatandaşlar için AFAD’dan sağlanan ödenekle ev inşasının sürdürdüğünü dile getiren Atıcı, “Biten köy evlerimiz de teslim edilen köy evlerimiz de mevcut.” diye konuştu.

Kaymakam Atıcı, ilçe merkezindeki Akkaya Köprüsü’nün, selin yaşandığı ilk anlarda yıkıldığını anımsatarak, yerine inşa edilen ve bitme aşamasında olan yeni köprünün de gelecek ay hizmete açılacağını aktardı.

Kaynak: AA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.