HDP’ye verilen bakanlık vaadine Bahçeli’den çok sert tepki

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin’in, “HDP’ye bakanlık verilebilir” açıklamasıyla başlayan tartışma Bahçeli’nin de gündemindeydi. Bahçeli, ”CHP’nin geri adımı bütünüyle stratejiktir” dedi.

HDP’ye verilen bakanlık vaadine Bahçeli’den çok sert tepki
Yayınlama: 11.09.2022
1
A+
A-

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin’in, “HDP’ye bakanlık verilebilir” açıklamasıyla başlayan tartışma Bahçeli’nin de gündemindeydi. Bahçeli, ”CHP’nin geri adımı bütünüyle stratejiktir” dedi.

HP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa’da 2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net mitinginde konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Sivas’ta on binlerce vatan evladı bir araya geldi. Birilerinin uykuları kaçtı, kıskananların feleği şaştı. Türkiye’ye diş bileyen mihraklar kabusla tanıştı. Sokak röportajlarıyla Cumhur İttifakı’nı kötüleyenler, zillete methiye düzenler küçük dillerini yurttu. Türkiye düşmanlarına piyonluk yapan bir avuç devşirme istedi diye ülkümüzün kubbesi asla devrilmez.

Parayı verenin düdüğünü çalan anket şirketleri, biz sizin ederinizi de cibilliyetinizi çok iyi biliriz.

“ADAYIMIZ BELLİ KARARIMIZ NETTİR”

Aramızda ayrık otu bulundurmayacağız, saflarımızı sık tutacağız. Mutlaka Allah’ın izni ile başaracağız. Taviz vermeyeceğiz, mutlaka kazanacağız. Cumhuriyet’in 100. yılında cumhurun zaferine ulaşacağız.

Bizim adayımız belli kararımız nettir. Bulanık sularda balık avlama merakında değiliz. Uçurumun kenarlarında oyalanma arayışında değiliz. Nitekim Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Zalimlere karşı aynı siperdeyiz. Hainlere karşı aynı cephedeyiz.

Zillette umut yoktur. Zillet partileri ile ulaşılacak bir gelecek yoktur. Bu ittifakın çatısı alev almıştır.

Zillet ittifakı ahtapot gibi Türkiye’yi sarıp kemirmek niyetindedir. Bizim ahtapot siyasetine feda edilecek bir ülkemiz yoktur.

HDP’YE BAKANLIK VAADİ

Vatansız millet neyse Türkiye’nin karşısına geçmiş zillet ittifakı da odur. Zillet partileri ile ulaşılacak bir gelecek yoktur. Karanlık zihniyet açısından bir farkları yoktur. Bu ittifakın çatısını alev almıştır. Paçası tutuşan Kılıçdaroğlu ‘inadına beraber olacağız’ demiştir. Beraberlik inançla olur, inatla değil.

HDP’nin desteği ile büyükşehirleri kazananlar şimdi HDP’ye bakanlık verme peşinde. Böylesi zillet Türkiye’ye reva görülemez. CHP’nin adımı taktikseldir, kurnazca bir manevradır. Gizli ajandaları, gizli gündemleri HDP ile ittifak kurmaktır. HDP’ye bakanlık vermek demek, teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara da yerleşmesi demektir.

“KILIÇDAROĞLU’NUN KHK SÖZLERİ ABD’YE VERİLMİŞ GÜVENCEDİR”

Hiçbir projeleri, en küçük hazırlıkları yoktur. Masanın altında üstünde yer alan her parti profilinin görünüşü başkadır. Bunlar hala aday kim onu tartışıyorlar. Bursa’dan söylüyorum Zillet İttifakı kaostur. Zillet İttifakı boş boş konuşup gündemi doldurmasınlar. Türkiye’nin düşmanlarının elini eteğini öpmeden aday çıkaramazlar. Kılıçdaroğlu’nun KHK sözleri ABD’ye verilmiş güvencedir. ABD Başkanı Biden’dan onay almadan adayımız budur diyemezler.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.