İsveç’ten getirilen hastanın ağabeyi çirkin iftiraları yalanladı

İsveç’t ambulans uçakla Türkiye’ye getirilen koronavirüs hastası Emrullah Gülüşken’in ağabeyi, CHP’li vekiilerin de dahil olduğu iftira kampanyasına karşı çıktı. Leyla’nın çağrısı üzerine Bakan Fahrettin Koca ile akraba olduklarını iddia edecek kadar alçalanlara çok birinci ağızdan yanıt geldi.

İsveç’ten getirilen hastanın ağabeyi çirkin iftiraları yalanladı
Yayınlama: 29.04.2020
2
A+
A-

Gülüşken ailesinin Bakan Koca ile akraba olduğu yönündeki çirkin iftiralara aileden yanıt gecikmedi.

İsveç’te yaşayan Samira Gülüşken, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden kronik kalp hastası olan babası Emrullah Gülüşken’e korona virüs teşhisi konduğunu duyurarak Türkiye’den yardım istedi. İsveç hastanelerinde babasının testinin pozitif çıktığını söyleyip tekrardan eve getirdiklerini belirterek Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden yardım isteyen Samira’nın sesini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duydu. Bakanın talimatı üzerine Gülüşken ve 3 çocuğu ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi. Ankara’ya gelen uçağın ardından Gülüşken, tedavi edileceği hastaneye nakledildi. Olayın ardından sosyal medya üzerinde Gülüşken’in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın akrabaları olduğu için ambulans uçakla Türkiye’ye getirildiği iddia edildi. Bu iddiayı, Emrullah Gülüşken’in ağabeyi yalanladı.

LEYLA’NIN ÇAĞRISI ETKİLİ OLDU

“Allah devletimize, hükümetimize, bayrağımıza zeval vermesin”
Kardeşinin durumu ile ilgili konuşan Fevzi Gülüşken, hastalığı süresince kendisi ile her gün görüştüklerini söyledi. Fevzi Gülüşken, “14 günü geçti bu hastalıkla mücadele ediyor. Çocuğu korona virüs olduktan sonra kendisi virüsü kaptı. İsveç hastanelerine kaldırdılar, kontrol ettiler. Bu hastalık çıkınca 2 saat sonra kızını aramışlar gelin babanızı eve götürün demişler. Çocukları beni aradılar ve ne yapmaları gerektiğini sordular. Biz de konsolosluğu aramalarını söyledik. Bundan sonra kızı bir konuşma yaptı sosyal medyada. Ardından Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan ve sağlık personellerinden. Bu hizmeti yaptıkları için hepsinden Allah razı olsun. Devletimize, hükümetimize, bayrağımıza Allah zeval vermesin” diye konuştu.

BAKAN KOCA İLE AKRABALIK YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile hiçbir akrabalıklarının olmadığını kaydeden Fevzi Gülüşken, “Bağlık Bakanı Fahrettin Koca ile hiçbir akrabalığımız yoktur. İcap ederse kimliğimizi gösterebiliriz. Biz Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Kayapınar Mahallesindeniz. Başka bir yerden değiliz, ne Konyalıyız ne İstanbulluyuz ne de başka bir memleketteniz, biz buralıyız. Söylenenlerin hepsi yalan. Bütün Avrupa ve Asya’yı gezdim, bizim Türkiye gibi ülke, hükümetimiz gibi bir hükümet yok. Dünya yaratıldığından şimdiye kadar bizim ülkemize Recep Tayyip Erdoğan gibi kimse gelmedi ve gelmeyecek. Allah razı olsun, Allah başımızdan eksik etmesin. Devletimize, Sağlık Bakanlığına yaptıkları her şey için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

PKK VE FETÖ’CÜLER ÜRETTİ CHP’Lİ ÖZKOÇ SAHİPLENDİ

PKK ve FETÖ destekçisi Twitter hesapları, İsveç Krallığının aileye dava açtığını ve Emrullah Gülüşken’in kızlarının ifadelerinin alındığı yönünde sahte içerikleri yaydılar. Leyla Gülüşken’in ifadesinde “babam kendi isteğiyle hastaneye yatmadı” dediğini ve ailenin sınır dışı edileceği yalanını yayan terör örgütünün yurt dışındaki besleme hesapları Türkiye’de muhalifleri de arkasına almayı başardı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da bu yalan furyasına katılarak “İsveç’ten hasta getirme olayı da yalan kurgu çıktı…” paylaşımı yaptı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.