Kadıköyde, Oğuz Çepni Kültür Buluşmaları düzenlendi

Oğuz Çepni Boyu Dernekleri Federasyonu’nun ‘Kültür Buluşmaları” kapsamında 9-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Anadolu’nun farklı kültürel renklerine sahip illerini ağırladığı Yenikapı Etkinlik Alanı bu kez Oğuz Çepni Kültür Buluşmaları’na ev sahipliği yapacak.

Kadıköyde, Oğuz Çepni Kültür Buluşmaları düzenlendi
Yayınlama: 05.05.2024
43
A+
A-

Oğuz Çepni Boyu Dernekleri Federasyonu’nun ‘Kültür Buluşmaları” kapsamında 9-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Anadolu’nun farklı kültürel renklerine sahip illerini ağırladığı Yenikapı Etkinlik Alanı bu kez Oğuz Çepni Kültür Buluşmaları’na ev sahipliği yapacak.

Bu yıl Yenikapı Etkinlik alanında Oğuz Çepni Boyu Dernekleri Federasyonu tarafından 9-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında 4 gün boyunca ilkinin yapılacağı Oğuz Çepni Kültür Buluşmaları’nda Türkiye’nin farklı Şehirlerinde yaşayan Oğuz Çepni Türklerinin Kültürü, Sanatı, Eğlenceleri ve Yöresel Lezzetleri kapsamlı bir şekilde tanıtılacaktır.

5 Mayıs Pazar günü Kadıköy meydanında saat 13:00 de halk oyunları ekibi eşliğinde yöresel lezzetlerden keşkek, höşmerim ve birbirinden farklı ürünler Kadıköy meydanında vatandaşlara ikram edilerek, Oğuz Çepni Kültür Buluşmalarına halk davet edildi ve basın açıklaması yapıldı.

” Bugün bizleri yalnız bırakmayarak katilim sağlayan Gazeteci ve yazar Milli Aydınlar Ocağı Platformu Başkanı Sayın Vedat Yenerer ve Hayri Uzunalioglu Hocamıza teşekkür ederiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.