Kılıçdaroğlu ağzına fermuarı çekti

Kılıçdaroğlu ağzına fermuarı çekti
Yayınlama: 04.04.2020
1
A+
A-

Kriz dinlemeden tepki çeken açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşmama kararı aldı.

Gazeteci Murat Yetkin‘in sorularını cevaplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşmayacağını açıkladı.

Murat Yetkin, kişisel web sitesinde Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi yazdı. Yetkin’in yazısının Erdoğan ile ilgili bölümü şu şekilde:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 3 Nisan akşamı Korona/Covid-19 salgınına karşı önlemleri açıklarken kendisi hakkında söylediği sözlere “Cevap vermeyeceğini” söyledi. YetkinReport’un sorusu üzerine konuşan CHP lideri, “Bana istediği her şeyi söyleyebilir, cevap vermeyeceğim. Türkiye’nin bu tartışmalarla kaybedecek zamanı yok” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan’a cevap vermeme gerekçelerini de açıkladığı sözler şöyle:

“Türkiye bugün büyük bir travma, büyük bir salgın hastalıkla karşı karşıya. İnsanlar ölüm kalım mücadelesinde. Bu salgın hastalığı en az hasarla atlatmak için birlikte mücadele etmek varken, el birliğiyle mücadele etmek varken, merkezi yönetimle, yerel yönetimlerin, birlikte işbirliği içinde mücadele etmesi gerekirken bu tür kısır tartışmalara, çatışmalara girmeyi doğru bulmuyorum. Sıcak siyaseti bu işin öznesi yapmayı doğru bulmuyorum.”

Yeniakit

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.