Kılıçdaroğlu: Partide değişimin önünü açacağım

Kılıçdaroğlu: Partide değişimin önünü açacağım
Yayınlama: 13.06.2023
1
A+
A-

CHP’de değişim tartışmaları sürerken Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında hitap etti. Değişim çağrılarına yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Değişimin önünü tıkayan bir kişi değil, değişimin önünü sonuna kadar açacağım.” ifadelerini kullandı. “Tüm eleştirileri dikkate alacağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Ülkemizi, partimizi seviyorsak bireysel beklentilerden arınmak zorundayız. Çünkü yine bize öğretilen; “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” asıl hedefimiz budur.” mesajını verdi. Öte yandan Kılıçdaroğlu, toplantı sonrası bir muhabirin, “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna “Hangi kanaldan geliyorsunuz?” yanıtını vermesi dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçimin hemen ardından art arda “değişim” vurgulu açıklamalar yaparken, CHP Grup Başkanı Özgür Özel de aynı mesajı vermişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Seçim sonrası yaptığı ilk grup toplantısında kamuoyundaki tartışmalarla ilgili ne söyleyeceği merak ediliyordu.

TBMM Grup Toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaoğlu, “Partide değişimin önünü açacağım” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun toplantıdan verdiği mesajlar şu şekilde:

Ben partimin uzun vadeli geleceğini düşünüyorum. Kaptan olarak gemiyi sağlam olarak limana götüreceğimi herkes bilsin. Gemiyi limana sağlam götürmek kaptanın görevidir.

Ben önderimiz Gazi Mustafa Kemal’in koltuğunda oturuyorum. Bu mücadeleye haram bulaşmaması için her türlü çabayı gösterdim. Ben CHP’nin değerlerini korudum, kolladım. Asla durağan yapımız olmadı.

‘BİREYSEL BEKLENTİLERDEN ARINMAK ZORUNDAYIZ’

Tüm eleştirileri dikkate alacağımız yeni bir süreci hep birlikte inşa etme zamanıdır. Ben bu değişimin ve yenilenmenin parçası olmak istiyorum diyen bütün vatandaşlarıma seslenmek istiyorum.

‘BİREYSEL BEKLENTİLERDEN ARINMAK ZORUNDAYIZ’

Tüm eleştirileri dikkate alacağımız yeni bir süreci hep birlikte inşa etme zamanıdır. Ben bu değişimin ve yenilenmenin parçası olmak istiyorum diyen bütün vatandaşlarıma seslenmek istiyorum.

ÖZGÜR ÖZEL: CHP TARİHİNDE BUNU İLK KEZ DENEYİMLİYORUZ

CHP TBMM Grubu, yeni yasama yılının ilk toplantısını basına kapalı olarak gerçekleştirdi. Grup Başkanı Özgür Özel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, yasama çalışmalarıyla ilgili sunumlar yapıldı. Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Özel, CHP’nin genel başkanı olmayan ilk grup başkanı olduğunu belirterek, “Sayın Genel Başkanımız da çok partili dönemde milletvekili olmayan ilk genel başkanımız. CHP tarihinde bunu ilk kez deneyimliyoruz” dedi.

Bugün ilk grup toplantılarını yaptıklarını hatırlatan Özel, “Biz bu toplantımızda yasama pratiği açısından, arkadaşlarımızın okuyarak öğrenemeyecekleri bazı bilgileri aktarmak durumunda kaldık. Meclis İçtüzüğü ve Grup İç yönetmeliği okunarak değil, ancak yaşanarak öğrenilebilecek metinlerdir. Ben burada yasamaya yönelik kısa bir sunum yaptım. Tecrübeli milletvekillerimiz, diğer arkadaşlarımızın bilmesi gereken hususlar konusunda deneyimlerini paylaştı. Soru cevap yaptık, Genel Kurallarla ilgili bilgilendirme yaptık. Eğer bir engel yoksa bundan sonra her hafta kapalı grup toplantısı yapacağız” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.