Merkel’den korkutan ‘yeni salgın’ çıkışı!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, mutasyon virüs tehdidine vurgu yaparak ‘Bu, üçüncü dalga, yeni bir salgın olduğunu da söyleyebiliriz.’ dedi.

Merkel’den korkutan ‘yeni salgın’ çıkışı!
Yayınlama: 01.04.2021
1
A+
A-

Merkel, Paskalya Bayramı öncesinde yayımladığı video mesajında, insanların davranışlarıyla vaka sayılarının artmasının yavaşlatılabileceğini ve durdurulabileceğini belirtti.

Doktorların ve hemşirelerin salgının üçüncü dalgasında verdikleri mücadeleyi tek başına kazanamayacaklarına işaret eden Merkel, “Onları yalnız bırakmamalıyız, davranışlarımızla desteklemeliyiz.” ifadesini kullandı.

Merkel, Paskalya Bayramı’nda temasların azaltılmasını, zorunlu olmayan seyahatlerin yapılmamasını ve tedbirlere uyulmasını istedi. Salgınla mücadelede aşı ve testlerin yapılmasıyla iki önemli aracın ellerinde bulunduğunu vurgulayan Merkel, şunları kaydetti:

“Nisandaki aşılama, bize büyük adımlar attıracak. Teslim edilen (aşı) miktarları sürekli artıyor ve aile hekimleri, Paskalyadan hemen sonra aşılmaya katılacak. Her hafta daha fazla milyonlarca insan korona hastalığına karşı güvenli ve oldukça etkili bir korumaya sahip olacak. Virüsü birlikte yeneceğiz.”

(İnternetHaber)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.