MHP İstanbul İl Kongresi’nde tek aday

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) İstanbul 12. Olağan Kongresi, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. İl Başkanı M. Bülent Karataş’ın tek aday olduğu kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin mesajını coşkuyla alkışlayan delegeler, ‘Hareketin lideri Devlet Bahçeli’ sloganları attı.

MHP İstanbul İl Kongresi’nde tek aday
Yayınlama: 22.05.2017
1
A+
A-

MHP İstanbul 12. Olağan Kongresi, Haliç Kongre Merkezi’nde bugün gerçekleştiriliyor. İl Başkanı M. Bülent Karataş’ın tek aday olarak gösterildiği kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, MHP İstanbul milletvekilleri ve çok sayıda delege katıldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin kongreye gönderdiği mesajı ise Başkan Yardımcısı Yalçın okudu. Bahçeli’nin kongrenin hayırlı ve uğurlu olması dilekleri ile başlayan mesajı, MHP’nin zor bir dönemden geçmesi nedeniyle birlik ve beraberlik çağrısıyla devam etti. Bahçeli’nin mesajının okunmasının hemen ardından salonda büyük bir coşku yaşandı. Delegeler Bahçeli’nin mesajını alkışlarla desteklerken, alkışlar yerini ‘Hareketin lideri, Devlet Bahçeli’ sloganlarına bıraktı.

MHP İl Başkanı M. Bülent Karataş katılımcılara hitap ettiği konuşmasında, “Hem liderimize, hareketimize ve ülkülerimize, hem ülkemize ve tarihimize düşmanlık edenler son birkaç yıldır el ele vermişler; fitne ve fesat ocağına odun taşımakla meşguller. Şerefli bir geçmişe sahip Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve liderine alçakça bühtanlarda ve ithamda bulunmaktadırlar. Şüphesiz ki her bir dava adamı günümüzdeki olayların geçmişle bağlantısını kurmak, geleceği buna göre hesaplamak ve tasarlamak zorundadır. Biz kökleri mazide olan atiyiz. Şayet tarih bir milletin sosyal hafızasıysa biz ülkücüler geçmişte de bir takım oynanan oyunlara, kurulan tuzak ve senaryolara şahit olduk. Çünkü bu kutlu davanın ateşini söndürmek isteyenler başbuğumuzun zamanında da bugünkü gibi alçak ve ahlaksız oyunlara tevessül ettiler, hareketi zayıflatmaya, parçalamaya ve yok etmeye çalıştılar. Bir taraftan Türk milliyetçisiyiz, ülkücüyüz dediler, diğer taraftan Türk milletinin ve davamızın aleyhinde olanlara hizmet yarışında sıraya girdiler. Ancak vatan, millet, devlet ve bayrak sevdasıyla çıkılan yolda gerçek dava adamları böylesi kirli ve ucuz siyasetin batağına saplanmadı, yolundan şaşmadı” dedi.
12. Olağan Kongre, konuşmaların ardından oy kullanma işlemi ile devam edecek. 

Hüseyin Coşkun

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.