Semptom dahi göstermiyorlar! Koronavirüsü insanlara bulaştırdıkları kanıtlandı

Hollanda’da hükümetin yaptığı son açıklama ile ülkede gündem bir anda değiştirdi. Hollanda hükümeti, vizon üretim merkezlerinde Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Hükümet yetkilileri, vizon çiftliklerindeki hayvanlardan insanlara Kovid-19 bulaştığını duyurdu. Vizonların virüsü insanlara bulaştırmasında kedilerin payının olabileceği belirtildi.

Semptom dahi göstermiyorlar! Koronavirüsü insanlara bulaştırdıkları kanıtlandı
Yayınlama: 20.05.2020
Düzenleme: 20.05.2020 13:14
4
A+
A-

Yeni tip koronavirüsün nasıl ortaya çıktığı ve insanlar arasında nasıl yayıldığına dair birçok teori ve komplo teorisi ortaya atılırken, Hollanda’dan önemli bir Kovid-19 açıklaması geldi.

“SEMPTOM GÖSTERMİYORLAR VE İNSANLARA BULAŞTIRIYORLAR”

Hollanda hükümeti tarafından dün gece yapılan açıklamaya göre, ülkedeki vizon çiftliklerinde Kovid-19 tespit edildiğini açıklandı. Hükümet yetkilileri, “Yapılan araştırmalar ışığında vizon çiftliklerinde Kovid-19 tespit edildi. Enfeksiyonun vizonlardan insanlara bulaştığı sonucu ortaya çıktı. Yapılan incelemeler sonucunda vizonların semptom göstermeden Kovid-19 taşıdığı öğrenildi” açıklamasını yaptı.

KEDİLERİN PAYI OLABİLİR

Yetkililer incelenen iki çiftlikte de benzer özellikler olduğunu duyururken, “Vizonların antikor testi genişletilerek Hollanda genelindeki bütün tesislerde uygulanacak ve zorunlu olacak. Araştırmaların yapıldığı tesisler birbirine çok benziyor. İkisinde de kediler vardı ve kedilerde de Kovid-19 tespit edildi” ifadesi kullanıldı.

VİZON NEDİR?

Sansargiller familyasından bir gelincik türü olan vizon, özellikle Avrupa’da kürkleri için yetiştirilen bir canlı türüdür. Farklı bölgelerde yetişen ve farklı türleri olan vizonlar genelde 30 santimetre ile 50 santimetre arasında değişiyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.