Sokaklardan cesetler toplanıyor! Cehennem…

Sokaklardan cesetler toplanıyor! Cehennem…
Yayınlama: 05.04.2020
1
A+
A-

ABD’deki bir hastanenin içinden çekilen fotoğraf şok etkisi yarattı ancak asıl korkunç karelerin geldiği ülkede cesetlerin sokaklardan paletlerle taşındığı görülüyor.

Dünya genelinde corona virüse yakalananların sayısı 1 milyon 200 bini geçti. Yeryüzündeki vakaların dörtte birinden fazlasının görüldüğü ABD’de ise, pozitif sonuç veren testlerin sayısı 311 bini buldu.

Virüsün ABD’de en hızlı yayıldığı kent olan New York’ta ise, Brooklyn’deki bir hastaneden gelen fotoğraflar yalnızca ülkeyi değil dünyayı çalkaladı.

ABD Başkanı Donald Trump, olağan hale gelen günlük basın toplantısında bugüne kadar en karanlık tabloyu çizip “Önümüzdeki iki hafta maalesef çok zor geçecek ve maalesef çok fazla can kaybı olacak” dedi.

Washington yönetiminin eyaletlere yardım odaklanacağını belirten Trump, New York kentinde 1000 asker konuşlandırdıklarını açıkladı. ABD lideri, askeri personel arasında doktorların ve hemşirelerin de olduğu bilgisini verdi.

ABD’de yalnızca üç günde vaka sayısı yaklaşık 100 bin arttı, can kayıpları ise 8 bin 500’ü geçmiş durumda. Son 24 saatte 1300’ü aşkın insan hayatını kaybetti.

New York Brooklyn’deki Wyckoff Hastanesi’nde corona virüsten ölenlerin cesetleri koridorlarda bekletiliyor.

Reuters haber ajansının servis ettiği fotoğraflarda, cesetler daha sonra görevliler tarafından aşağıya taşınıyor.

Hürriyet

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.