Son dakika haberler: İzmir’de rekor makaron operasyonu

İzmir Aliağa Limanlar Bölgesi’nde Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, 4 konteyner içerisinde, piyasa değeri 6 milyon 750 lira olan 37 milyon 190 bin filtreli sigara kağıdı (makaron) ele geçirildi. Operasyon, tek seferde gerçekleştirilen en yüksek makaron yakalaması olarak tarihe geçti.

Son dakika haberler: İzmir’de rekor makaron operasyonu
Yayınlama: 08.05.2020
1
A+
A-

Sigara kaçakçılığıyla mücadele kapsamında, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Aliağa Gümrük Müdürlüğü’nde bulunan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen 2 konteynerde şüphe üzerine arama yaptı. İçinde krepe kağıt olduğu beyan edilen 2 konteynerde kaçak sigara üretiminde kullanılan 16 milyon 440 adet makaron ele geçirildi. Araştırmalarına devam eden ekipler, birbiriyle bağlantılı olan 2 konteynerin de limanda bulunduğunu belirledi. 2 konteynerda yapılan aramalarda da 20 milyon 750 bin makaron yakalandı.

Piyasa değeri 6 milyon 750 lira olan toplam 37 milyon 190 bin makaronun ele geçirildiği operasyon, Türkiye’de tek seferde en yüksek miktardaki yakalama oldu. Soruşturma sürüyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.