Ümit Özdağ suçlamıştı! İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya FETÖ’den takipsizlik

İSTANBUL Milletvekili Prof. Ümit Özdağ’ın iddiaları üzerine FETÖ’den soruşturma başlatılan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Ümit Özdağ suçlamıştı! İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya FETÖ’den takipsizlik
Yayınlama: 02.06.2021
3
A+
A-

Ümit Özdağ, İYİ Parti milletvekili olarak İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cü olarak suçlamıştı. Özdağ, geçen yıl 19 Ekim’de çıktığı bir televizyon kanalında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu ve Kazakistan Türk İş Adamları Derneği’nin başkan yardımcılığını yaptığını iddia etti. Özdağ bu iddiasının ardından İYİ Parti’den ihraç edilmiş ve mahkeme kararıyla geri dönmüştü. Özdağ daha sonra “Yeni parti kuruyorum” diyerek İYİ Parti’den istifa etmişti. 

Başsavcılık takipsizlik kararı verdi…

Buğra Kavuncu da bu iddialar üzerine İstanbul Başsavcılığı’na başvurarak hakkındaki iddiaların araştırılmasını istemişti. İsmail Saymaz’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma sonunda Kavuncu hakkında FETÖ soruşturması yapmaya gerek olmadığına karar verdi. 

İşte takipsizlik gerekçeleri…

Başsavcılık, Kavuncu’nun bu örgütle irtibatını gösteren somut bir veriye rastlanmadığı, Bank Asya’ya para yatırmadığı, FETÖ ile bağlantılı şirketlere para transfer etmediği, soyut beyan ve iddialar dışında delil bulunmadığı ifade edildi. Kavuncu hakkında 31 Mayıs’ta kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. (internethaber)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.