Virüsü taşıdığından haberi olmayan 400 bin kişi aramızda

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüsü taşıdığının farkında olmayan 400 bin kişinin aramızda dolaştığını ve bu nedenle evde kalmanın önemini hatırlatarak sosyal mesafe kurallarına dikkat çekti.

Virüsü taşıdığından haberi olmayan 400 bin kişi aramızda
Yayınlama: 12.05.2020
2
A+
A-

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan,  koronavirüs salgına karşı alınan tedbirlerinin kısmen gevşetilmeye başlanmasıyla kuaför ve AVM’ler gibi işletmelerin açılmasının ardından konuya ilişkin bir paylaşım yaptı.

“VİRÜSÜ BULAŞTIRMA RİSKİ OLANLARA TEST YAPILMALI
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs taşıyan 400 bin kişinin aramızda dolaştığını belirterek, virüsü bulandırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şöförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine test yapılmasını gerektiğini söyledi.

“VİRÜSÜ TAŞIDIĞINDAN HABERSİZ 400 BİN KİŞİ VAR”

Ceyhan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde virüsü bulaştırabilecek, ancak kendisinde virüs bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor. Bir araya toplanmaların arttığı bu günlerde en azından virüsü bulaştırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şöförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine, belirti olmasa bile test yapılması ve bulunanlara izolasyon yararlı olur.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.