Yerli ilaç devi şirket açıkladı! Corona virüse umut olacak ilaç

Yerli ilaç devi şirket açıkladı! Corona virüse umut olacak ilaç
Yayınlama: 05.04.2020
2
A+
A-

Corona virüse umut olacak ilaç Türkiye’de üretilmeye başlandı. Alınan bilgilere göre ilk parti üretildi ve Sağlık Bakanlığı’na teslim edildi. Corona virüs tedavisinde kullanılan bu ilaç ilk gün 4 tablet daha sonra ise 7 ve 10 gün içinde ikişer talep olarak kullanılıyor. Yani bir hastaya 2 kutu düşüyor. Bu ilacın corona virüs tedavisine iyi geldiği düşünülüyor.

Türkiye’nin yerli ilaç firması Abdi İbrahim Corona virüs hastalarının tedavisinde kullanılan bir sıtma ilacını Türkiye’de üretmeye başladı. 

CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulunan Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, ” Tüm dünya ve ülkemiz korkunç bir virüsle mücadele ediyor. Bu süreçte sağlık çalışanlarımızı kutluyorum. Bu savaşın en ön cephesinde fedakarca çalışıyorlar. Biz de bu seferberlikte yer almak istedik.

İLK PARTİ TESLİM EDİLDİ

Bu ürünün ruhsatını 2019 senesinin sonunda devraldık. Üretiğimiz bu ürünü Sağlık Bakanlığı’na ücretsiz olarak teslim ettik. Burada çok gizli kahramanlar var. Çünkü bu hammaddenin Türkiye’ye getirilmesinde Ticaret Bakanlığı’mızın, Sağlık Bakanlığı’mızın bunun dışında Hindistan Büyükelçiği’nin çok büyük rolleri oldu. Biliyorsunuz Hindistan’da sokağa çıkma yasağı var. Bu kurumların çabasıyla ilk parti hammaddeyi getirip Sağlık Bakanlığı’na teslim ettik. İlk parti ilaç 70 bin kutu. 

Milliyet

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.