‘Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları’ yeniden internette

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzun bir aradan sonra çevrimiçi ilk meslektaş buluşmasını Rize’de görev yapan öğretmenlerle gerçekleştirdi Bakan Selçuk,

‘Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları’ yeniden internette
Yayınlama: 30.04.2020
2
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, Bakan Ziya Selçuk, uzun bir aradan sonra çevrimiçi ilk meslektaş buluşmasını Rize’de görev yapan öğretmenlerle gerçekleştirdi. ‘Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları’ programına, 200 öğretmen evinden canlı olarak katılırken binlerce öğretmen de canlı yayını Youtube kanalından takip etti. ‘Okullar açılınca Rize’de ıslık çalalım’ teklifine olumlu yanıt veren Selçuk, meslektaşlarıyla buluşmalarında bir gelenek haline gelen öz çekimi de ekranları arkasına alarak yaptı.

‘UZAKTAN EĞİTİMLE ULUSLARARASI SERTİFİKA ALAN ÖĞRETMEN SAYISINDA DÜNYADA İLK SIRALARDAYIZ’ Geleceğe hazırlanmak için öğretmenin niteliğini dönüştürmek gerektiğinin belirten Ziya Selçuk, meslektaşlarına, “Sizler bu dönemi değerlendirip çeşitli hobi kurslarına, çeşitli ücretsiz sertifika programlarına katılırsanız, şu ana kadar sahip olmadığınız bir beceri, hobi geliştirirseniz iyi olur. Enstrüman çalan öğretmenin dersi başka oluyor. Drama bilen öğretmenin dersi daha nitelikli oluyor” sözleriyle seslendi.

Öğretmenlerin becerilerini geliştirmesi, uluslararası nitelikte sertifikalara ulaşması için gereken altyapının hazır olduğunu belirten Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitimle uluslararası sertifika alan öğretmen sayısında dünyada ilk sıralardayız” diye konuştu.

Uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin öğrencileriyle kuracağı iletişimin ne denli önemli olduğuna dikkati çeken Bakan Selçuk, meslektaşlarından bilhassa bu dönemde öksüz ve yetim çocuklarla özel olarak ilgilenmelerini istedi.

Selçuk, programın ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bugün Rize’deki öğretmenlerimizi evlerinde sanal öğretmen buluşmasıyla ziyaret ettim. Arkada bizi izleyen çocuklar da vardı. Düşün, annen baban, Milli Eğitim Bakanı ve ildeki tüm öğretmenlerle eğitimi tartışıyor ve sen orada onlara el sallıyorsun” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.